Збір на тактичну медицину

З початку повномасштабного вторгнення фонд “Корпорація монстрів” почав займатися одним з найважливіших напрямів допомоги військовим — забезпеченням тактичною медициною.

Надання допомоги пораненим на догоспітальному етапі націлене передусім на усунення попереджувальних причин смерті, за принципами, що враховують загрозу від бойових дій. До 87 % смертей у бою відбуваються до того, як поранений дістанеться до лікарняного закладу. Доля поранених часто залежить від людини, що перша надає їм допомогу.

Превентивні смерті — це смерті яким можна було запобігти, надавши першу медичну допомогу. Головними причинами превентивних смертей на полі бою є критична (масова) кровотеча — 60 %, напружений пневмоторакс — 33 %, непрохідність дихальних шляхів — 6 %. Алгоритм надання допомоги побудований таким чином: від стабілізації найбільш загрожуючих станів до менш загрожуючих. Так, від масивної кровотечі смерть настає від декількох десятків секунд до декількох хвилин, від непрохідності дихальних шляхів від 2 до 7 хвилин, від напруженого пневмотораксу від декількох десятків хвилин до декількох годин. Надати допомогу не маючи необхідного неможливо. На жаль, держава досі не може забезпечити необхідним в повному обсязі всіх військових тактичними аптечками для самодопомоги та наплічниками бойового медика для надання допомоги особовому складу. Тому і було прийнято рішення закуповувати якісну тактичну медицину, а саме — турнікети, затверджені комітетом ТССС чи турнікетами українського виробництва (SICH, ДНІПРО), оклюзійними пов’язками, гемостатичними бинтами, декомпресійними голками тощо.   

А також формувати наплічники медика для надання допомоги пораненому  бойовими медиками, які пройшли додаткову підготовку та відповідають за надання невідкладної медичної допомоги на місці поранення в умовах бойового середовища, а також за надання первинної допомоги та евакуацію з місця поранення і мають обмежений доступ до медичного обладнання та ресурсів.

Для формування таких розширених наплічників фонд закуповує всі види рятувальних нош, вузлові турнікети, АМБУ, внутрікісткові доступи, орофарингеальні доступи, набори для крікотиреотомії та інше, що підвищує шанси на виживання пораненого на догоспітальному етапі. Все це, на жаль, дуже коштовні медичні прилади, але вони дійсно рятують життя.

З лютого 22 року фондом закуплено тактичної медицини більше ніж на 110 млн грн. За 2023 рік видано 560 наплічників та майже 7 тис. аптечок.

Translate »
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.